Żaluzje drewniane elementem nowoczesnego wnętrza biurowego

Obecnie nowoczesne wnętrza biurowe powinny być przede wszystkim spójne. To właśnie taki wystrój sprzyja efektywnej pracy. Jednym z czynników szczególnie wpływającym na estetykę wnętrza jest wystrój stolarki okiennej. Nie tylko kolor, ale również materiał z jakiego wykonana jest osłona okienna wpływa znacząco na charakter pomieszczenia.

Każdy z nas chce czuć się komfortowo w swoim miejscu pracy. Również przedsiębiorcom zależy, aby nie tylko ich pracownicy, ale także klienci odbierali pozytywnie biuro, w którym przebywają. Dlatego właśnie rozważając zmianę lub zakup wewnętrznych osłon okiennych powinniśmy postawić na żaluzje drewniane. Nic tak nie ociepla wnętrza jak szlachetny materiał w postaci drewna. Oczywiście jeżeli stawiamy na czystą nowoczesność nie musimy rezygnować z drewnianych osłon okiennych, ponieważ wystarczy że wybierzemy żaluzje wykonane z drewna lecz w wybranym kolorze.

Sposobem na dobre połączenie żaluzji drewnianych z wystrojem nowoczesnego biura jest ich dopasowanie do koloru stolarki okiennej. Obecnie na rynku wybór jest szeroki, dlatego oprócz koloru możemy także wybrać fakturę lameli, czyli listew tworzących żaluzję. Dlatego jeżeli posiadamy w naszym biurze białe okna PCV wybierzmy żaluzje w kolorze białym o gładkiej fakturze, natomiast do brązowej stolarki okiennej z powodzeniem możemy dobrać lamele z widoczną fakturą drewna.

Wewnętrzne osłony okienne mogą również zostać dopasowane nie tylko do stolarki okiennej lecz także do wystroju wnętrza. Jeśli zatem pragniemy, aby żaluzje stanowiły widoczny akcent wystroju naszego biura dopasujmy je do koloru mebli. W tym przypadku możemy także postawić na mocne kolory takie jak na przykład grafit czy czerń, do których możemy nawiązać także w dodatkach takich jak ramki do zdjęć. Jest to doskonały sposób na osiągnięcie spójnej i eleganckiej aranżacji naszego biura.

Obecnie dostępne na rynku żaluzję są dopracowane w każdym calu, dlatego dokonując ich zakupu musimy rozważyć jaki wybierzemy nie tylko kolor, styl i szerokość lameli, ale także barwę osprzętu czy drabinki, dzięki czemu możemy doskonale dopasować żaluzję do naszych upodobań oraz stylu pomieszczenia.

Urządzając biuro w stylu nowoczesnym miejmy na uwadze, że powinno być ono przede wszystkim przestronne, dlatego warto rozważyć zakup żaluzji drewnianych w nieco jaśniejszych kolorach, taki jak biel czy szarość, które zapewnią poczucie przestrzeni i schludności. Jeżeli jednak jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami biura o sporych gabarytach, które dodatkowo wyposażone jest w duże przeszklenia, a przestrzeni mamy pod dostatkiem za to zależy nam na uzyskaniu efektu przytulności ciemniejsze barwy takie jak brąz, czerń czy granat lub grafit z pewnością pozwolą nam uzyskać taki efekt.

Ważnym elementem w biurze jest również światło, dlatego pamiętajmy, aby przed zakupem żaluzji drewnianych zastanowić się nad szerokością lameli. Ich szersza wersja po rozstawieniu pozwoli na wpuszczenie większej ilości światła, co może się przydać w nieco ciemniejszych pomieszczeniach.