Basen: jaki kupić na nadchodzące lato?

Kokį karkasinį baseiną isgyti ateinančiai vasarai

Basen: jaki kupić na nadchodzące lato?


Basen ramowy to dwa słowa, które kojarzą się z aktywnościami wodnymi, które są istotne zarówno dla młodych, jak i starszych osób. Gdy tylko robi się ciepło, zaczynamy organizować wakacje i szukać możliwości wyjazdu nad jezioro lub morze z przyjaciółmi lub rodziną.

Ponieważ jednak wielu z nas prowadzi bardzo intensywne życie, nie zawsze znajdujemy czas na takie wyjazdy, a jeśli już, to po prostu nie mamy chęci ani energii, by wyruszyć w podróż, więc wolimy zostać w domu.

Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zakup basenu – obiektu, który umożliwia posiadanie zbiornika wodnego na swoim podwórku.

Basen ramowy to jeden z najpopularniejszych typów basenów. W tym artykule omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o basenach ramowych i dlaczego może to być właściwe rozwiązanie dla Ciebie.

Co w ogóle rozumiemy pod pojęciem basenu ramowego?

Już sama nazwa daje nam wskazówkę, jakiego rodzaju jest to basen. Najprościej mówiąc, jest to basen, który stoi na swego rodzaju konstrukcji ramowej wykonanej z metalowych rur.

Zamiast martwić się o nadmuchiwanie basenu za każdym razem, gdy chcesz się wykąpać, lub obawiać się, że basen pozostawi ślady na trawniku, ten basen jest dla Ciebie. Oczywiście, takie pule będą również bardziej wytrzymałe niż rozwiązania alternatywne.

O czym należy pomyśleć przed zakupem basenu ramowego?

Aby znaleźć optymalny basen dla swojego podwórka, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników.

Główne punkty to:

  • Gdzie umieścić basen – nie każdy z nas ma ogromne podwórko z dużą ilością wolnego miejsca. Musisz mieć pewność, że basen nie będzie przeszkadzał w wykonywaniu innych czynności na podwórku i nie będzie zajmował zbyt dużo miejsca.
  • Sposób napełniania bas enu – kolejną ważną rzeczą jest rozważenie, w jaki sposób basen będzie napełniany wodą. Ludzie zazwyczaj decydują się na zakup systemu uzupełniania wody w basenie.
  • W jaki sposób będziesz wymieniać wodę w basenie – oczywiste jest, że woda w basenie zawiera dodatkowe substancje chemiczne, więc raczej nie będziesz chciał jej po prostu wylać na swoje podwórko. Należy zapewnić utylizację zużytej wody.
  • Kto będzie głównym użytkownikiem basenu – jeśli basen jest przeznaczony dla dzieci, wystarczy bardziej kompaktowa wersja, natomiast jeśli jest przeznaczony dla całej rodziny, warto rozważyć znacznie większy basen.

Jakie są rodzaje basenów ramowych?

Stacjonarne

Ten rodzaj basenu szkieletowego jest chwalony za doskonałą wytrzymałość konstrukcyjną i odporność na czynniki środowiskowe.

Po zmontowaniu zwykle nie ma potrzeby demontażu basenu, co oznacza, że można z niego swobodnie korzystać na podwórku przez cały rok.Nawet gdy pogoda się ochłodzi i woda zamieni się w lód, nie będzie on narażony na obciążenia lodem.

Kolejną ważną cechą jest rozmiar. Stacjonarne baseny ramowe są bardziej popularne wśród osób, które chcą mieć bardzo duży basen, więc nie dziwi fakt, że czasami mają one długość do 5 metrów lub więcej.

Wadą jest konieczność częstszej konserwacji samej wody. Należy zadbać o to, by w basenie zawsze była wystarczająca ilość środków chemicznych i by nie gromadziły się w nim zmętnienia.

Surenkami

Basen tego typu składa się z metalowych filarów i wykładziny z folii PVC, która zatrzymuje wodę. Są one znacznie bardziej kompaktowe, dzięki czemu po zakończeniu sezonu możesz łatwo zdemontować basen i przechować go do następnego roku.

Główne zalety takiego basenu to wspomniana wcześniej wielkość basenu, która zazwyczaj pozwala na stworzenie bardziej kompaktowego basenu niż basen stacjonarny. Ponadto łatwiejsza obsługa w przypadku konserwacji wody.

Jeśli chodzi o wady, trzeba się upewnić, że woda jest odpowiednio usuwana, zwłaszcza gdy napełniasz ostatni zbiornik przed kolejnym sezonem, co czasami może być dużym problemem.

Kolejną rzeczą jest wyciśnięta część łąki, która pozostanie po długim użytkowaniu. Dzięki temu Twoje podwórko może wyglądać jeszcze piękniej.

Wreszcie,

W tym artykule omówiliśmy pokrótce podstawy basenu stelażowego oraz główne zasady, którymi powinny kierować się osoby rozważające zakup basenu na nadchodzące lato.

Najważniejsze to wziąć pod uwagę swoje potrzeby i możliwości, a wybór będzie bardzo prosty.