Jak wybrać meble do biura?

businessman at office

Wygodne warunki pracy mogą znacząco wpłynąć na wyniki pracy. Ponadto nie zapominaj, że wnętrze biura jest rodzajem wizytówki, która wiele mówi odwiedzającemu o sukcesie firmy.

Jakie powinny być meble biurowe

Najpierw musisz określić, jaki typ pomieszczeń wyposażyć chcesz w meble. Czy jest to dzisiejsze popularne otwarte biuro dla dziesięciu lub więcej pracowników, czy kilka oddzielnych pokoi? W pierwszym przypadku będziesz potrzebować kilku typowych stołów, które można łatwo połączyć ze sobą, oddzielając przestrzeń osobistą. Połączenie szklanych, plastikowych i metalowych przegród stanowi praktyczne rozwiązanie dla dużego, jasnego biura. Potrzebne będą również pojemne szafki na foldery lub czasopisma, z których będzie korzystać wielu pracowników. Warto kupić półki lub stoliki dla poszczególnych materiałów roboczych. Wszystkie meble powinny być wykonane w tym samym stylu. Małe pokoje mogą być wyposażone w oddzielne biurka, regały na książki lub inne rzeczy. Przy projektowaniu każdego pokoju dopuszczalne jest stosowanie własnego stylu i koloru mebli, chociaż pożądane jest, aby nadal się uzupełniały.

Pod jakim kątem wybierać meble?

working in the officeCzasem otwarte szafki są znacznie wygodniejsze, ponieważ zapewniają lepszą widoczność i dostęp do dokumentów. Jednocześnie lepiej jest kupić zamknięte szafki do archiwum / magazynu, które będą chronić dokumenty lub materiały robocze przed kurzem, lub przypadkowymi stratami. Większość nowoczesnych biur jest wyposażona w komputery, co oznacza, że powinieneś pomyśleć o dostępności specjalnych biurek, w których znajduje się nisza dla jednostki systemowej, wysuwana półka na klawiaturę, otwory na przewody itp. Kompetentnym dodatkiem będą również wysokiej jakości krzesła na kółkach. Wskazane jest zadbanie o dostępność dodatkowych udogodnień – kuchni, garderoby, pokoju wypoczynkowego. Musisz zainstalować szafę na odzież wierzchnią i wymienne buty, aby wyposażyć aneks kuchenny przeznaczony dla kilku osób.

Nie zapomnij o wygodzie odwiedzających – zainstaluj reprezentacyjną sofę lub kilka krzeseł w recepcji biurowej. Wybieraj meble, które mają możliwość regulacji wysokości – pomoże to dostosować parametry miejsca pracy dla różnych osób. Wybierając meble tapicerowane, zwróć uwagę na trwałość tapicerki – pożądane jest, aby materiał miał długą żywotność, łatwo tolerował czyszczenie na sucho i na mokro. Być może z czasem będziesz musiał zmienić lokalizację biura – oznacza to, że lepiej natychmiast wybrać meble, które można łatwo zdemontować.

Dobrym rozwiązaniem byłyby szafki lub meble modułowe, które pozwalają zmontować kombinację potrzebnych elementów w dogodnej dla ciebie kolejności. Z czasem możesz zmieniać rozmieszczenie elementów lub dodawać nowe, rozszerzając funkcjonalność miejsca pracy. Aby określić, czego potrzebujesz i co mieści się w twoim nowym biurze, wykonaj wstępny plan na papierze, dzięki czemu możesz wziąć pod uwagę wymiary mebli, szerokość niezbędnych przejść i miejsce na otwarte drzwi. Wygodne i praktyczne biuro to wygodne miejsce do pracy, wizytówka firmy i klucz do sukcesu.

Wszystkie potrzebne meble do biura kupisz w sklepie internetowym Meble BIK.