Oszczędności w firmie – zacznij od redukcji kosztów drukowania!

Aby wykorzystać potencjał naszej firmy, warto zastanowić się nad obniżeniem kosztów jej funkcjonowania. Każdy przedsiębiorca zanim podejmie decyzje o zmianach lub poczyni jakiekolwiek działania powinien zrobić gruntowną analizę sytuacji w jakiej znajduje się jego przedsiębiorstwo. Zatem ruchy poprzedzające wprowadzenie oszczędności w firmie powinny być przemyślane, a przede wszystkim dotyczyć powinny przeglądu finansów. Skupić powinniśmy się w szczególności na analizie kosztów jakie ponosimy. Nawet drobne oszczędności, poczynione dzięki przemyślanym działaniom mogą nam się przydać w najmniej spodziewanym momencie.

Nie oczywistym rozwiązaniem, które może przynieść spore oszczędności w naszej firmie jest redukcja kosztów drukowania. Przyglądając się temu tematowi nieco bliżej szybko zauważymy i obliczymy ile w skali roku wydajemy na tonery i tusze do naszych firmowych drukarek.

Sposobem na obniżenie kosztów drukowania w przedsiębiorstwie jest zastosowanie zamienników oryginalnych tonerów, których w chwili obecnej na rynku jest ogromny wybór.

Oczywiście nie ominie nas analiza dostępnych na rynku produktów, ale z pewnością biorąc pod uwagę oszczędności jakie możemy uzyskać nie będzie to czas zmarnowany.

Dokonując analizy dostępnych na rynku zamienników warto wziąć pod uwagę stosunek ceny do jakości. Naszą uwagę zwrócić powinny przede wszystkim zamienniki tonerów  renomowanych firm, które posiadają odpowiednie certyfikaty gwarantujące dobrą jakość produktu. Firmą, która posiada w ofercie produkty wytwarzane w fabrykach posiadających certyfikaty jakości ISO 9001 oraz ISO 14001 jest m.in. firma JetWorld. Tonery JetWorld posiadają dwu letnią gwarancję dającą nam komfort ich użytkowania.

Decydując się na zamienniki dobrych producentów z pewnością nie musimy się już obawiać o ich jakość. W większości są to tonery znacznie wydajniejsze o bardzo dobrych parametrach tuszu, który nie odbiega jakością od oryginału. Zazwyczaj zamienniki są również maksymalnie napełniane w przeciwieństwie do oryginalnych tonerów i tuszy. Dzięki takiemu zabiegowi zamiennik wystarczy na znacznie większą ilość wydruków, przynosząc dodatkowe korzyści naszemu przedsiębiorstwu.

Wiodący producenci zamienników nie stronią także od umieszczania informacji na opakowaniu pozwalających nam określić jego wydajność i określić czy dany zamiennik odpowiada potrzebom naszej firmy. Dzięki takim wzmiankom możemy z łatwością obliczyć opłacalność zakupu danego zamiennika i dostosować do aktualnych potrzeb ilość zakupionych sztuk.

Jeżeli dokonujemy dużej ilości wydruków warto zwrócić uwagę na wzmiankę o prędkości wydruku, która umożliwi nam dobranie odpowiednio wydajnego zamiennika.

Zatem jeżeli zdecydujemy się na ekonomiczne podejście do drukowania, szybko zauważymy że nie wymaga ono od nas dużych zmian w naszej firmie. Aby uzyskać oszczędności na polu drukowania w naszym przedsiębiorstwie nawet rzędu 50% wystarczy zmienić dotychczas kupowane oryginalne tonery i tusze na równie dobrej jakości zamienniki.