Zakup mebli przez Internet czy w sklepie stacjonarnym – plusy i minusy

monety

Wielu konsumentów w dzisiejszych czasach woli kupować meble w sklepach internetowych. Jakie są zalety zakupów online?

Zalety zakupów w sieci

Największą zaletą kupowania mebli w sklepach internetowych jest niższa cena. Produkty kupowane online są statystycznie nawet o 30% tańsze niż w sklepach stacjonarnych. To efekt niższych kosztów stałych sprzedawców. W przypadku sklepu stacjonarnego właściciel musi liczyć się z kosztami związanymi z wynajęciem powierzchni sklepowej i magazynowej. Musi zatrudnić przynajmniej kilku sprzedawców, co w oczywisty sposób wiążę się z koniecznością zapłaty ubezpieczenia i podatków. W przypadku sklepu internetowego większość tych kosztów znika lub jest radykalnie zmniejszona. Kolejną zaletą jest większy wybór. Sklep stacjonarny musi mieć oferowane przez siebie meble na stanie magazynowym. Oznacza to w praktyce konieczność zamrożenia części inwestycji, a tym samym ograniczony wybór. Właściciel sklepu internetowego musi jedynie wiedzieć, gdzie zamówić meble, które wybrał kupujący i dostarczyć je w przeciągu 48-72 godzin. Ostatecznie wybór mebli online jest po prostu wygodniejszy. Nie musisz fizycznie jechać do sklepu, kiedy w danym miejscu nie znajdziesz swojego wymarzonego mebla, wystarczy kilka kliknięć myszką, aby zmienić sklep. Łatwiej jest też skompletować meble. Kiedy szukasz pasujących do siebie zestawów, to w Internecie znajdziesz ich największy wybór. W przypadku sklepów stacjonarnych brak wymarzonych mebli w jednym magazynie, oznacza konieczność przemieszczenia się do innego sklepu. To strata czasu, pieniędzy i przyczyna wielu frustracji. Trzeba też wspomnieć o komforcie przeglądania ofert. Meble w sklepie internetowym możemy oglądać w dowolnym wybranym przez nas czasie. Sklep „działa” 24 godziny na dobę. Nie musimy zatem dostosowywać się do określonych godzin otwarcia sklepu – nie ma tu limitu czasu, jaki możemy przeznaczyć na oglądanie danego mebla czy zestawu. W tym kontekście zakupy w sieci są dużo wygodniejsze niż w tradycyjnych sklepach stacjonarnych.

biuro

Zalety zakupów stacjonarnych

Wiele osób ceni sobie tradycyjne zakupy ze względu na możliwość obejrzenia na miejscu kupowanych mebli. Możemy naocznie przekonać się, czy dany mebel jest rzeczywiście dla nas odpowiedni i czy będzie pasować do aranżacji mieszkania. Tym samym nie narażamy się na konieczność dokonania zwrotu, gdyby okazało się, że po rozpakowaniu i złożeniu mebla, poszczególnie jego elementy nie pasują do pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, że każdy zakupiony w Internecie produkt mamy prawo odesłać w ciągu 14 dni i uzyskać zwrot pełnej kwoty. W przypadku sklepu stacjonarnego – sprzedawca może, ale nie musi przyjąć zwrotu. Plusem jest też możliwość porozmawiania ze sprzedawcą. Zadanie pytań i tym samym rozwianie wszelkich wątpliwości co do zakupu danego mebla. Tu także należy zauważyć, że coraz więcej sklepów internetowych oferuje nam możliwość rozmowy na czacie z wykwalifikowanym pracownikiem lub doradcą czy tworzy specjalne FAQ – gdzie znajdziemy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez kupujących pytania.

Zakupy na raty

Warto też wiedzieć, że w sklepach internetowych mamy możliwość dokonania zakupu mebli na raty, przeczytaj więcej o tej usłudze tutaj https://meble-bik.pl/Meble-na-Raty-clinks-pol-50.html. Zakup mebli na raty przez Internet to ogromna wygoda, możemy kupić idealnie dopasowane do wnętrza biurowego meble tj. meble na wymiar, jak również zdać się na gotowe propozycje dostępne w ofercie sklepu internetowego. Meble na raty dają nam możliwość zakupu lepszej jakości mebli, na które za gotówkę normalnie nie byłoby nas stać. Jest to dość ważny argument, przy wyborze tej formy finansowania zakupu do firmy.